ترتیبی که یاراتیوب به شما پیشنهاد می‌کند:

تایید کانال توسط یوتیوب

تایید کانال یوتیوب
فهرست مطالب

مانیتایز یوتیوب چیست؟

مانیتایز (Monetize) در یوتیوب به معنای این است که کانال یا ویدئوهایی که در آن قرار دارند، با تبلیغات درآمدزایی می‌کنند. با تایید شدن کانال یا ویدئوها، شما به عنوان صاحب کانال و سازنده محتوا، می‌توانید درآمدی از طریق تبلیغات دریافت کنید.

برای مانیتایز شدن یک کانال یا ویدئو در یوتیوب، باید ابتدا شرایطی را که یوتیوب تعیین کرده است، برآورده کنید.

شرایط مانیتایز شدن کانال

هنگامی که یک کانال یوتیوب ایجاد می کنید، توسط تیم یوتوب بررسی می شود تا اطمینان حاصل شود که دستورالعمل های انجمن و شرایط خدمات سایت را رعایت می کند.به یاد داشته باشید که در صورتی که محتوای شما در تعارض با سیاست های یوتیوب باشد، مانیتایز شدن کانال یا ویدئوها شما ممکن است به تعویق بیفتد یا لغو شود. همچنین، درآمدزایی از طریق تبلیغات در یوتیوب، به میزان تعداد بازدیدها و کاربران فعال شما بستگی دارد.

1. داشتن حداقل 1000 دنبال کننده:

شما باید حداقل 1000 دنبال کننده فعال داشته باشید تا بتوانید کانال خود را مانیتایز کنید.

2. داشتن حداقل 4000 ساعت بازدید در طول 12 ماه گذشته:

شما باید حداقل 4000 ساعت بازدید در طول 12 ماه گذشته داشته باشید تا بتوانید تایید یوتیوب را برای مانیتایز کانال خود دریافت کنید.

برای آموزش افزایش بازدید کانال کلیک کنید.

3.داشتن 10 میلیون ویو برای ویدیو شورت:

شما باید حداقل 10 میلیون ویو در طول سه ماه گذشته داشته باشید. این شرایط جایگزین شرایط 4000 ساعت واج تایم است، با داشتن یکی از این 2 شرایط شما واجد شرایط درآمد زایی می شوید.

4. تایید اکانت گوگل:

برای شروع با یوتیوب باید یک اکانت گوگل داشته باشید و بعد از ایجاد اکانت گوگل باید آن را تایید کنید.

4. تأیید شماره تلفن:

باید شماره تلفن خود را با وارد کردن آن در تنظیمات حساب یوتیوب خود و دریافت کد تأیید تأیید کنید.

5. آپلود ویدیوهای اصلی:

برای تأیید کانال یوتیوب، باید حداقل یک ویدیوی اصلی را در کانال خود آپلود کنید. ویدیوها باید محتوای منحصر به فرد و منحصر به فرد داشته باشند و از افکت ها و تصاویر کپی شده استفاده نکنند.

6. مطابقت با سیاست های یوتیوب:

برای تأیید کانال یوتیوب، باید از خط‌مشی‌ها و شرایط خدمات یوتیوب پیروی کنید. شما باید از استفاده از محتوای خشونت آمیز، نفرت انگیز، صریح جنسی یا نژادپرستانه خودداری کنید.

باید سیاست‌ها و ضوابط یوتیوب را رعایت کنید تا بتوانید کانال خود را مانیتایز کنید. این شامل عدم استفاده از محتوای نامناسب، تبلیغات نامناسب و سایر موارد مشابه است.

پس از بررسی این عوامل، یوتیوب کانال شما را تایید می کند و ایمیلی با موضوع مانیتایز شدن کانال برای صاحب کانال ارسال می کند.

مانیتایز کانال یوتیوب
مانیتایز کانال یوتوب

همچنین می توانید تنظیمات حساب خود را بررسی کنید تا ببینید آیا کانال شما تأیید شده است یا خیر.

به طور خلاصه، تأیید یک کانال یوتیوب مستلزم رعایت دستورالعمل‌ها و شرایط خدمات یوتیوب و آپلود محتوای اصلی و انحصاری است. پس از تایید، می توانید با اطمینان بیشتری بازدید و تعامل بیشتری را در ویدیوهای خود تجربه کنید.

دلایل رد شدن کانال یوتیوب چیست؟

دلایل مختلفی وجود دارد که یوتوب ممکن است یک کانال را رد کند. در اینجا چند دلیل رایج وجود دارد:

1- نقض دستورالعمل‌های انجمن و محتوای نامناسب:

کانالی که حاوی محتوایی باشد که دستورالعمل‌های انجمن یوتیوب را نقض می‌کند، مورد تایید یوتیوب نیست.

این شامل محتوای خشونت‌آمیز، نفرت‌انگیز، صریح جنسی یا ترویج فعالیت‌های مضر یا خطرناک است.

 

2- نقض حق نسخه برداری (کپی رایت):

اگر کانال شما حاوی محتوایی باشد که حق نسخه برداری شخص دیگری را نقض می کند، مانند استفاده از موسیقی، تصاویر یا ویدیوهای دارای حق نسخه برداری بدون اجازه، ممکن است کانال شما رد شود.

 

3- محتوای گمراه‌کننده:

اگر کانال شما حاوی اطلاعات گمراه‌کننده یا عناوین طعمه کلیکی باشد که به محتوای ویدیوی واقعی مرتبط نیستند، ممکن است رد شود.

4- ارسال هرزنامه:

کانالی که درگیر ارسال هرزنامه باشد، مانند ارسال مکرر نظرات یا ویدیوهای مشابه، به احتمال زیاد تایید یوتیوب را دریافت نخواهد کرد.

 

5- تکراری بودن محتوا:

اگر کانال شما حاوی محتوایی باشد که قبلاً در کانال ها یا وب سایت های دیگر موجود است، ممکن است رد شود.

6- سوء استفاده از نام تجاری:

چنانچه یک کانال از نام تجاری یا علائم تجاری دیگری استفاده کند، بدون اجازه صاحب آن، یوتیوب ممکن است کانال را رد کند.

 

7- کانال ناقص:

اگر کانال شما ویدیو یا محتوای کافی نداشته باشد، ممکن است رد شود. یوتیوب عموماً از کانال‌ها می‌خواهد که حداقل یک ویدیوی اصلی داشته باشند تا تأیید شوند.

8- تقلب در تعداد بازدیدها:

در صورتی که صاحب کانال تلاش کند برای جعل تعداد بازدیدها و افزایش نمایش‌ها، یا از روش‌های نامتعارفی برای جذب نمایش‌ها استفاده کند، ممکن است کانال مورد تایید یوتیوب قرار نگیرد.

9- تبلیغات نامناسب:

چنانچه کانال حاوی تبلیغات نامناسب، مانند تبلیغات تقلبی، تبلیغات اسپمی و … باشد، ممکن است یوتیوب آن کانال را ردکند.

10- عدم رعایت حداقل شرایط:

اگر کانال شما حداقل شرایط لازم را نداشته باشد، مانند داشتن حداقل 4000 ساعت تماشا و 1000 مشترک، ممکن است رد شود.

به طور کلی، مهم است که اطمینان حاصل کنید که کانال شما با دستورالعمل ها و شرایط خدمات یوتیوب مطابقت دارد و محتوای اصلی و جذابی را ارائه می دهید که نیازهای مخاطبان شما را برآورده می کند. با انجام این کار، می توانید شانس خود را برای تایید  یوتیوب افزایش دهید.

11- انتشار اطلاعات شخصی:

اگر اطلاعات شخصی دیگران را بدون اجازه آنها در کانال یوتیوب خود منتشر کنید، ممکن است تایید یوتیوب را برای کانال خود دریافت نکنید.

اگر کانال برای مانیتایز رد شد راه حل چیست؟

اگر کانال یوتیوب شما رد شد، می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

1- دستورالعمل‌ها و شرایط خدمات یوتوب را مرور کنید:

قبل از انجام هر اقدامی، دستورالعمل‌ها و شرایط خدمات یوتوب را مرور کنید تا مشخص کنید آیا کانال شما هر یک از خط‌مشی‌ها را نقض کرده است یا خیر.

 

2- تغییرات لازم را انجام دهید:

اگر هرگونه نقض خط‌مشی را شناسایی کردید، تغییرات لازم را در کانال خود اعمال کنید تا مطمئن شوید که با خط‌مشی‌های یوتیوب مطابقت دارد. به عنوان مثال، اگر کانال شما به دلیل نقض حق چاپ رد شد، هر گونه محتوای دارای حق چاپ را از کانال خود حذف کنید.

3- درخواست مجدد برای تایید:

پس از ایجاد تغییرات لازم، با ارسال مجدد کانال خود برای بررسی مجدد، برای تایید مجدد درخواست دهید. قبل از درخواست مجدد مطمئن شوید که تمام شرایط را برآورده کرده اید.

 

4- با پشتیبانی یوتیوب تماس بگیرید:

اگر فکر می‌کنید که کانال شما به اشتباه رد شده است، می‌توانید با پشتیبانی یوتیوب تماس بگیرید تا نسبت به این تصمیم اعتراض کنید. توضیح مفصلی در مورد اینکه چرا فکر می کنید کانال شما باید تایید شود ارائه دهید و شواهدی برای حمایت از ادعای خود ارائه دهید.

5- به ایجاد محتوا ادامه دهید:

زمانی که کانال شما در حال بررسی است، به ایجاد محتوا ادامه دهید و ویدیوها را در کانال خود آپلود کنید. این به شما کمک می کند مخاطبان خود را افزایش دهید و تعامل را در ویدیوهای خود بهبود بخشید.

به طور کلی، مهم است که اگر کانال شما رد شد، رویکردی فعالانه داشته باشید و برای رسیدگی به هرگونه نقض خط‌مشی یا مسائلی که منجر به رد شد تلاش کنید. با انجام این کار، می توانید شانس خود را برای تایید و ایجاد یک کانال موفق در یوتیوب افزایش دهید.

بیشتر بخوانید:

قوانین کپی رایت یوتیوب

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x