ترتیبی که یاراتیوب به شما پیشنهاد می‌کند:

تگ یوتیوب چیست؟

آموزش تگ یوتیوب
فهرست مطالب

تگ یوتیوب بسیار ساده است و در عین حال موضوعی مهم در کانال محسوب می شود.

تگ در یوتیوب چیست؟

کلمات کلیدی که به موضوع ویدیو ما مربوط می شود را تگ می گویند.
تگ های یوتیوب کلمات و عباراتی هستند که می‌توانید در توضیحات ویدیوهای یوتیوب خود بگنجانید. آنها به بینندگان یوتیوب اجازه می‌دهند موضوع ویدئوهای شما را بفهمند و دراین صورت، به شما کمک می‌کنند در نتایج جستجوی یوتیوب رتبه بالاتری کسب کنید.

کاربرد تگ یوتیوب

تگ های یوتیوب باعث رشد خیلی خوبی در کانال شما می شوند. به دلیل اینکه باعث بهینه سازی ویدیو شما شده و جستجوی ویدیو با استفاده از کلماتی که در تگ استفاده می کنید چند برابر می شود، به طور مثال شما اگر در تایتل ویدئو بنویسید نقد کردن درآمد یوتیوب، برای بهتر دیده شدن و بازدید بیشتر ویدئوها: در تگ ها از نقد کردن درآمد یوتیوب، کسب درامد دلاری، درامد یوتیوب و…. استفاده کنید تا با جستجوی این کلمات، ویدئو شما هم به مخاطب نشان داده شود.

بهتر است که تگ هایی که زیر ویدیو استفاده می کنید. با اولویت بندی باشد و اولین تگ ها، از تگ هایی باشد که هدف ویدئو شما را میرساند و با سرچ در گوگل به بازید بیشتر ویدئو شما کمک کند.
حتما تگ هارا جدی بگیرید. به این دلیل که تک گذاری صحیح و اصولی باعث رشد کانال یوتیوب شما می شود و شما می توانید درکم ترین زمان به درآمدزایی و نقد کردن درآمد یوتیوب برسید.

اهمیت تگ زدن در یوتیوب

یکی از مواردی که به کانال شما کمک می کند تگ گذاری یوتیوب در ویدیو می باشد که باعث می شود، مخاطبین محتوا و زمینه ویدیوی شما را درک کنند. به این ترتیب یوتیوب می‌تواند موضوع و دسته ویدئوی شما را بشناسد، و آن را با محتوای مشابه مرتبط کند.
تگ های یوتیوب یک عنصر استراتژیک هستند که می‌توانید از آنها به نفع خود استفاده کنید، به ویژه در مواردی که کلمه کلیدی مورد نظر شما معمولاً شامل اشتباه املایی می‌شود، زیرا می‌توانید غلط‌های املایی را بدون درج آنها در عنوان و توضیحات خود تگ گذاری کنید.
تگ ها حتی به شما کمک می‌کنند تا محتوای خود را سازماندهی و منظم کنید.

آموزش گذاشتن تگ یوتیوب

برای تگ گذاری در یوتیوب ابتدا وارد کانال یوتیوب خود شوید و روی گزینه + کلیک کنید و، ویدئو خود را آپلودکنید.

تگ یوتیوب
شیوه درست تگ زدن در یوتیوب

 

روی گزینه Upload video کلیک کنید.

تگ زدن در یوتیوب

روی SELECT FILES کلیک کنید.

تگ گذاری در یوتیوب

بعد از آن به محل ذخیره ویدئو بروید و فیلم مورد نظر خود را انتخاب کنید تا ویدئو داخل یوتیوب آپلود شود.

تگ گذاری یوتیوب
آموزش اضافه کردن تگ برای ویدیوهای یوتیوب

بعد از انتخاب ویدئو و آپلود، وارد صفحه تنظیمات آپلود ویدئو می شوید.

تگ یوتوب
شیوه درست تگ زدن در یوتیوب

حالا زمانی که به نوشته آبی رنگ SHOW MORE رسیدید بر  روی آن کلیک کنید تا ادامه تنظیمات به شما نمایش داده شود.

تگ یوتیوب
آموزش تگ گذاشتن داخل یوتویب

درقسمت tags داخل کادر Add tag شما می توانید تا 500 کاراکتر تگ بنویسید. اگر به تازگی شروع به فعالیت در یوتیوب کرده اید هر 500 کاراکتر رو پر کنید و  فقط به این نکته دقت داشته باشید که تگ ها با هدف و اولویت بندی شده باشند.

تگ یوتوب
تگ یوتیوب

برای نوشتن تگ هم کافیه کلمه مورد نظر خودتون رو بنویسید بدون پیش وند (#) و روی دکمه اینتر کلیک کنید تا ثبت شود.

نحوه تگ گذاشتن در یوتیوب
تگ زدن در یوتیوب

سپس همانطور که ملاحظه می کنید همه تگ هارا می نویسید و کلید اینتر را می زنید.

آموزش تگ گذاشتن در یوتوب
تگ یوتیوب

 

نکات مهم تگ گذاری در یوتیوب

 

1. کلیدواژه هدف را اولین تگ قرار دهید و بقیه را بر اساس اهمیت مرتب کنید.

یوتیوب هنگام رتبه‌بندی محتوا در نتایج جستجوی خود، به اولین تگ اهمیت بالایی می دهد و تمرکز بیشتری روی چند تگ اول ویدیو شما دارد، پس در نظر داشته باشید تا اولین تگ، مهم ترین کلمه کلیدی شما باشد.

2. برای تگ های دیگر، از چند کلمه کلیدی استفاده کنید که موضوع کلی ویدیو را توصیف ‌کنند.

استفاده از کلمات کلیدی گسترده به عنوان تگ های دیگر به یوتیوب کمک می کند تا زمینه ویدئوی شما را درک کنند. برای مثال، اگر ویدئویی به نام “کسب درآمد از یوتیوب و نقد کردن درامد یوتیوب ایجاد کنید، می خواهید “درامد یوتیوب” را به عنوان یک تگ گسترده برای نشان دادن به یوتیوب اضافه کنید. که موضوع کلی ویدیوی شما درآمد یوتیوب است.

3. از کلمات کلیدی خاص استفاده کنید که موضوعات ویدئو را توصیف کنند.

استفاده از کلمات کلیدی خاص موضوعاتی را که در ویدئوی خود پوشش می دهید به عنوان تگ های دیگر توصیف می کند، به یوتیوب کمک می کند تا محتوای ویدئوی شما را درک کند.

4. تگ ها، عبارت 2 الی 3 کلمه ای باشد.

در حالی که شما مطمئناً باید کلمات کلیدی بلند و چند نوع مدل تگ گذاری را اضافه کنید، به نظر می رسد یوتیوب عبارات

4-2 کلمه ای (Briggsby) را ترجیح می دهد.”

5. در تگ گذاری زیاده روی نکنید.

هدف تگ ها این است که به الگوریتم کمک می کند تا بفهمد ویدیوی شما در مورد چیست تا بتواند آن را برای کاربرانی که به دنبال ویدئویی مانند شما هستند نشان دهد. استفاده از کلمات کلیدی بیش از حد می تواند باعث سردرگمی در مورد محتوای واقعی ویدئوی شما شود. تحقیقات نشان می دهد که تعداد بهینه تگ ها بین 31 تا 40 است و تاثیر زیادی در رشد کانال شما دارد و بیشتر از آن تاثیر منفی بر کانالتان می گذارد.

6. از ویدیوهایی که رتبه بندی خوبی در یوتیوب دارند، الهام بگیرید.

اگر می دانید برای چه چیزی می خواهید رتبه بندی کنید، از کسانی که قبلاً در مورد موضوع شما رتبه بندی شده اند یادداشت برداری کنید. تگ های کلیدواژه نقطه شروع خوبی برای الگو برداری باشند.

7. از پیشنهاد خودکار یوتیوب الهام بگیرید.

پیشنهاد خودکار قابلیتی است که به کاربران کمک می کند آنچه را که نیاز دارند پیدا کنند. یوتیوب بدون دلیل این پیشنهادات را ارائه نمی کند. این کلمات کلیدی احتمالاً به این دلیل پیشنهاد می شوند که عباراتی هستند که معمولاً برای آن موضوع جستجو می شوند، بنابراین از الهام گرفتن نباید بترسید.

ابزار های رایگان تگ گذاری یوتیوب

Keywordtool.io کلمات کلیدی پیشنهادی، حجم جستجوی آنها و روند آنها در 12 ماه گذشته را در اختیار شما قرار می دهند. این ابزار همچنین سوالات، حروف اضافه و هشتگ هایی را پیشنهاد می کند. فقط کافیه که کلمه کلیدی مورد نظر خود را به این ابزار بدهید.

وارد کردن یک کلمه کلیدی یوتیوب در Rapidtags و سپس زدن دکمه اینتر، تعدادی تگ مرتبط برای ویدئوی یوتیوب شما ایجاد می کند. بهتر از همه، یک دکمه کپی برای شما وجود دارد که بتوانید متن را بدون وارد کردن دستی به راحتی کپی کنید”

این ابزار به شما کمک می‌کند تگ ‌ها را از ویدئوی یوتیوب رقیب استخراج کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که URL را وارد کنید و سپس ابزار نتایج را به شما نشان می دهد.

با استفاده از Keyword Keg، می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در ابزار وارد کنید و حجم جستجو، هزینه به ازای هر کلیک، رقابت، سختی در صفحه، سختی خارج از صفحه، سختی SEO، دامنه CTRو قدرت کلمه کلیدی را افزایش دهید. با استفاده از این قابلیت کانال شما رشد چشمگیری خواهد داشت.

VidIQ کلمات کلیدی مرتبط با کلمه کلیدی مورد نظر، امتیاز مرتبط، حجم جستجو، امتیاز جستجو، امتیاز رقابت و امتیاز کلی را نمایش می دهد.
امتیاز کلی، ترکیبی از امتیاز مرتبط کلمه کلیدی، امتیاز جستجو و امتیاز رقابت است.

مرحله بعد در مسیر یوتیوبر شدن:

زیرنویس گذاشتن در ویدیوهای یوتیوب

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
trackback
10 ماه قبل

[…] آموزش تگ زدن برای ویدیوهای یوتیوب […]

trackback
8 ماه قبل

[…] آموزش اضافه کردن تگ برای ویدیوهای یوتیوب […]

پارمیدا
پارمیدا
6 ماه قبل

مرسی از مقاله کاملتون. حتما پیشنهاد میکنم به مقاله ویدیو کوتاه شونم بخونید

3
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x