ترتیبی که یاراتیوب به شما پیشنهاد می‌کند:

چگونه با استفاده از کارد یوتیوب تعامل افراد را افزایش دهیم؟

کارد یوتیوب یا کارت یوتیوب
فهرست مطالب

 کارد یوتیوب (youtube cards) چیست؟

کارد یوتیوب، کارت‌های تعاملی هستند که در طول یا انتهای ویدیوهای یوتیوب می‌بینید؛ کارت یوتیوب به سازندگان اجازه می‌دهد لینک های قابل کلیک به محتوای مرتبط را در سراسر یک ویدیو به اشتراک بگذارند.کارت های یوتیوب می‌توانند شامل تصاویر، لینکهای خارجی و حتی محتوایی باشند که با کلیک بینندگان دانلود می‌شوند.

این کارت‌ها به عنوان یک اعلان در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش ظاهر می‌شوند، در حالی که ویدیوی شما در حال پخش است.

وقتی مخاطب شما روی کارت کلیک می‌کند، در سمت راست ویدیو گسترش می‌یابد تا لینک هایی به ویدیوها، صفحات وب یا فهرست‌های پخش دیگر نمایش داده شود.

شما می توانید حداکثر پنج کارت به هر ویدیو اضافه کنید و می‌توانید از کارت‌ها در هر ویدیویی از جمله ویدیوهای کمپین تبلیغاتی TrueView استفاده کنید.

مزایای استفاده از کارد یوتیوب

1- بهبود رتبه بندی و محتوای ویدئوها در جستجوهای یوتیوب

این ابزار با ارائه اطلاعاتی مانند کلمات کلیدی پرکاربرد، میزان رقابت در بازار ویدئو، میزان بازدید و تعامل با ویدئو و دیگر آمارهای مرتبط، به یوتیوبرها این امکان می دهد استراتژی های بهینه سازی را برای ویدئوهای خود ایجاد کنند و در نتیجه رتبه بندی بالاتری در نتایج جستجوی یوتیوب و افزایش تعاملات ویدئویی خود به دست آورند.

2- نمایش تحلیل ترافیک ویدئو، مدیریت دسته بندی ویدئوها و انجام آزمایش A/B

با استفاده از کارد یوتیوب، کاربران می توانند بهبود یافته در نتایج جستجوی یوتیوب و بهبود کیفیت ویدئوهای خود را تجربه کنند و در نتیجه، بازدید کنندگان بیشتری به دست آورند.

3- بالا بردن فراخوان ویدیوها (CTA)

افزودن یک کارت یوتیوب به ویدیوهای خود یک تماس برای اقدام (CTA) قابل کلیک ایجاد می کند که بینندگان را وادار می کند تا پاسخ دهند.

4- کارت‌های یوتیوب راه‌ حلی برای به دست آوردن نتایج عملی از محتوای ویدیو

کارد یوتیوب به شما این امکان را می دهد به جای حاشیه نویسی، اجزای بصری بیشتری را با اهداف اساسی به ویدیوهای یوتیوب خود اضافه کنید و ویدیوهای شما را تعاملی تر می کنند.

5- افزایش بازدید ویدیوها

استفاده از کارت‌های یوتیوب برای ارسال کاربران به ویدیوی بعدی این مجموعه (یا به لیست پخش مجموعه) به شما کمک می‌کند بازدیدهای بیشتری از مجموعه ویدیوها داشته باشید.

به طور مثال سریال پایتخت از هر دو استراتژی در یک ویدیو استفاده کرد. در پایان تریلر تبلیغ این سریال، دو کارت مختلف برای افزایش بیننده اضافه کردند.

کارت اول بینندگان را به ویدیوی بعدی می فرستد. کارت دوم بینندگان را به لیست پخش سریال می فرستد که می توانند در آن مشترک شوند.

اگر کاربران در میانه راه وارد یک سریال شوند، یک کارد لیست پخش نیز می تواند به آنها کمک کند تا محتوایی را که از دست داده اند، عقب گرد کنند.

6- جمع آوری نظرات بینندگان در مورد محتوای بعدی می خواهند ببینند.

7- خیریه مورد حمایت خود را برجسته کنید.

در حالی که اکثر کارد های یوتیوب هدایت مشتریان و فروش جدید (که تصمیمات هوشمندانه هستند) را در اولویت قرار می‌دهند، برخی از کسب‌وکارها ویدیوهای کاملی را که به برجسته کردن سازمان‌های خیریه اختصاص داده شده است، همراه با یک کارت اهدایی در پایان تولید می‌کنند.

اقدامات خیریه و بازپرداخت می تواند تأثیرات مثبتی بر شهرت کسب و کار شما داشته باشد.

کارت کمک مالی در انتهای ویدیو کمک مالی را برای کاربران آسان می کند. سازمان خیریه تقویت می‌شود و کمک‌های بزرگی دریافت می‌کند، و کسب‌وکار برای کمک به بازپرداخت خوب به نظر می‌رسد.

بیشتر بخوانید:

چگونه در کانال یوتیوب فیلم بگذاریم؟

 

پنج روش متنوع اضافه کردن کارت یوتیوب :

ویدیو یا لیست پخش:

محتوای ویدیوی خود را تبلیغ کنید.

کانال:

کانال دیگری را تبلیغ کنید.

کمک مالی:

یک غیرانتفاعی یا هدف مورد نظر خود را معرفی کنید و کمک های مالی را تشویق کنید.

نظرسنجی:

بینندگان را تشویق کنید تا در یک نظرسنجی چند گزینه ای شرکت کنند.

لینک:

لینک یا پیوند به یک وب سایت تأیید شده خارج از یوتیوب. می توانید حداکثر پنج کارت را در یک ویدیو اضافه کنید.

کارت های یوتیوب را می توان در دستگاه های تلفن همراه نمایش داد و می توانید آنها را به تبلیغات TrueView اضافه کنید.

وارد یوتیوب می شویم و روی تصویر دوربین بالای صفحه کلیک می کنیم.

کارد یوتیوب
ساخت کارد یوتیوب

سپس روی Upload video کلیک می کنیم.

چگونه در یوتیوب کارت بالای ویدیو بزاریم
کارد یوتیوب

روی گزینه SELECTFILES کلیک می کنیم و ویدیو خودمان رو انتخاب می کنیم و بعد از آن روی Open کلیک می کنیم.

گذاشتن کار برای ویدئو ها
کارت یوتیوب

در این قسمت باید تنظیمات ویدیو خودمان را انجام بدهیم و ویدیو را سئو کنیم که تمام این مراحل را یاراتیوب به شما آموزش داده است ولی الان برای اضافه کردن کارت بر روی ویدیو یوتیوب روی گزینه video elements کلیک کنیم.

چگونه با استفاده از کارت یوتیوب تعامل کاربران را افزایش دهیم

در این قسمت باید اعلام کنیم که آیا محتوای ما مناسب کودکان هست یا خیر و بعد از آن دوباره باید روی گزینه video elementsکلیک کنیم

گذاشتن کارت برای ویدئو ها

از قسمت Add cards روی گزینه ADD کلیک می کنیم.

آموزش ساخت کارت برای ویدیو در یوتیوب

همانطور که قبلا گفته بودم در این قسمت ما می توانیم 5 مدل کارت بر روی ویدیو ها قرار بدیم که عبارتند از: ویدیو, پلی لیست,کانال, لینک, نظرسنجی به طور مثال من الان می خواهم یک کانال یوتیوب راتبلیغ کنم پس روی گزینه Channel کلیک می کنم.

آموزش کارت زدن در یوتوب

حالا باید اسم کانال یوتیوب که قرار است تبلیغ کنیم را سرچ کنیم و بعد از بالا آمدن کانال روی آن کلیک کنیم.

کارت های یوتیوب چیست؟

در اینجا کارت اضافه شد، حالا باید اطلاعات خواسته شده را بنویسیم و اگر هم خواستیم یک کارت جدید اضافه کنیم روی CARD+ کلیک می کنیم و در انتها روی گزینه SAVE کلیک می کنیم،حال میتوان  بر روی قسمت custom message و teaser text توضیحات مربوط به کارد خود را را بنویسیم.آموزش ساخت کارت در یوتب

 

ترفندهای استفاده از کارد یوتیوب برای کسب‌وکار

  1. کارت‌هایی را قرار دهید که قرار است کاربران را به جای دیگری (از جمله ویدیوهای دیگر) به انتهای ویدیو هدایت کنند.
  2. کارت ها را مرتبط نگه دارید. فقط کارت هایی را که کاربران را به صفحه فرود می فرستند در ویدیوهای مرتبط قرار دهید. اگر ویدیو مربوط به صفحه فرود نیست، کاربران را به ویدیوی دوم مرتبط بفرستید و شکاف را پر کنید.
  3. بینندگان را به ویدیوی بعدی در یک لیست بفرستید اگر کاربران در کانال یوتیوب شما مشترک شوند، هر زمان که محتوای جدیدی را آپلود کنید به آنها نوتیفکیشن داده می شود. این امر همیشه یوتیوب را به بهترین پلتفرم رسانه اجتماعی برای انتشار مجموعه ویدیویی تبدیل کرده است که بینندگان را ملزم به دیدن هر قسمت می کند.

نکته طلایی یوتیوب کارد

در رسانه‌های اجتماعی، محتوای تعاملی برای جلب توجه کاربران ضروری است و کارد یوتیوب برای انجام این کار طراحی شده‌اند.

آنها می توانند اقدامات خاصی را انجام دهند یا به ویدیوی شما عمق بیشتری اضافه کنند. از آنجایی که ویدیوها به خودی خود پویا و جذاب هستند، کارت ها به عنوان یک نقطه تماس فوق العاده عمل می کنند که برای کاربران جذاب است و به شما در ایجاد رابطه کمک می کند.

چه بخواهید بینندگانی را برای کسب اطلاعات بیشتر به وبلاگ خود بفرستید یا از نظرسنجی برای تعاملی تر کردن ویدیوهای خود استفاده کنید، کارد یوتیوب ابزاری قوی برای ویدیو های یوتیوب شما هستند.

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت انداسکرین اختصاصی

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x